Ana Sayfa Wordpress Mobil Duyarlı Wordpress Eklentileri

Mobil Duyarlı WordPress Eklentileri

Mobil Duyarlı Wordpress Eklentileri Jetpack, Wordpress Mobile Detector, Mozable, Androapp hepsi yazımızda.

Mobil Duyarlı WordPress Eklentileri

İnternet kullanımı günden güne hızlı gelişip yaygınlaşmıştı. Bu gelişim daha çok firmaları etkilemiştir. Özellikle ürün satışı yapmakta olan E -ticaret siteleri bu gelişimi fırsat bilerek, markalarına uygun web sitesi oluşturarak, sanal ortamda da faaliyet göstermektedir. Ancak son dönemler de mobil uygulamalar da yaygınlaşmıştır.

Birkaç dönemi baz aldığımızda mobil cihazların kullanma oranın da artış görmektedir. Bu artış ise WordPess, mobil siteye duyarlı olan eklentilerin kullanılmasını zorunlu hale getirmiştir.

Bu eklentilerin zorunlu hale gelmesinin en önemli nedeni ise mobil cihazların kullanımının yaygınlaşması ve kişilerin görselleri mobil cihazlar üzerinden görüntülemesidir.

Mobil cihaz kullanımı ise masaüstü ve dizüstü bilgisayarların kullanım oranlarını da bir hayli geride bırakmış durumdadır.

Sitenizi Mobil Hale Getiren WordPress Eklentileri

Web siteniz mobil cihazlar ile uyumlu hale getirmeyi sağlayan WordPress eklentileri arasında yer alan WP Mobile Edition, WordPress temalarıyla düzenleniyor.

Aynı zamanda bu eklentiler üzerinde değişikliklerde yapabiliyorsunuz. WP Mobile Edition eklenişi İOS, Windows ve Android gibi işletim sistemlerini desteklemektedir.

Bir mobil geçiş düğmesine sahip olan bu eklenti otomatik kullanılan cihazları tespit edip, kullanıcılara masaüstü ya da mobil cihazlar üzerinden geçip, geçmeme seçenekleri sunar.

Ancak bu eklenti WordPress‘e ait olan otomatik güncelleme özelliği ile değil de manuel güncelleme özelliğini desteklemektedir.

Eklentinin standart teması, kolay ve hızlı yüklenme ile akıllı formatlama özelliği taşımaktadır. Teması ise SEO uyumlu mobil reklam seçeneğine sahiptir.

Mobil Duyarlı WordPress Eklentileri

WordPress Mobile Pack

Eğer sitenizin kullanıcılara bir uygulama şeklinde görünmesini istiyorsanız WordPress Mobile Pack 2.0 eklenti tam site göre bir seçenektir.

Çoklu platform desteğine sahip olan bu eklenti aynı zamanda gönderi senkronizasyonu duyarlı kullanıcı ara yüzüne sahiptir.

Ayrıca hazır teması ile arka plan seçeneklerine sahiptir. Bu özellikleri sayesinde web sitenizin görünümünü zevkinize göre özelleştirebilirsiniz.

Android, Apple, Palm, Blackberry, gibi farklı işletim sistemlerini destekleyen bu eklenti, bu sistemler ile çalışan mobil cihazlar ile de web sitenizin optimize edebilme özelliğine sahiptir.

Bu özelliği ile de web sitenizi admin bölümüne de mobil görünüm özelliği sağlamaktadır. Analyctics özelliği ile geldiğinden dolayı sitenizi ziyaret edenlerin sayısını da öğrenme ve görme imkânı sunmaktadır.

JetPack

Web sitenizin her açıdan hazır hale gelmesini ve güçlenmesini istiyorsanız, JetPack eklentisinin kullanmalısınız. Bu eklenti ile WordPress Web site eklentideki mobil tema özelliğiyle birlikte mobil cihazlara uyumlu hale getirmeniz mümkündür.

Bu eklenti sizlere web sitenizde galeri, iletişim formu vs. gibi özellikleri yanı sıra temanızın özelleştirme özelliği bulunmaktadır.

Jetpack aynı zamanda Google arama motoru ile entegrasyon özelliğine sahip olmasını yanında siteye onay veren araçlarda Photon site hızı artırma özelliği de bulunmaktadır.

WP Mobile Detector

WordPress web sitenizi mobil cihazlar ile uyumlu hale getirmek için kullanacağınız bir diğer eklenti ise WP Mobile Detector ziyaretçilerin sitenize giriş yapıp, yapmadıklarınızı sunucuya iletilen gönderinin masa üstü ya da mobil cihazdan gelip gelmediğini kontrol etme özelliği sunmaktadır.

Aynı zamanda bu eklenti ziyaretçilerin kullanmış olduğu mobil cihazı tespit edip, cihaza uygun mobil temayı yükleyerek ziyaretçiye sunar.

Gelişmiş analizlere sahip olan bu eklenti, çok sayıda farklı mobil cihazlar ile uyumludur. Mobil cihaza uyumlu hale dönüştürebilen bu eklenti, önceden yüklü mobil temaları ile kullanıcının kullanımına sunuluyor.

Bu eklenti yalnızca akıllı cep telefonu ya da tablet kullanıcılarına hitap etmekle birlikte, standart telefon mu yoksa akıllı telefon ile mi giriş yapacağınızı tespit eder ve buna uygun tema ile kullanıcılara sunulur.

MoZable

MoZable ile de web sitenizi mobil uygulamaya uyumlu hale getirebilirsiniz. Kurulumu oldukça kolay olan bu eklenti aynı zamanda bütün sürüm ve işletim sistemlerini desteklemektedir.

Wapppresss

Mobil web sitenize harikalar yaratacak bir eklentidir. Bu eklenti ile web sitenizin Android işletim sistemli mobil cihazlarında kullanabilen bir mobil uygulama olmasına olanak tanıyacaktır.

Admob desteği, push birimleri, özel bir başlatıcı simgesi, özel başlangıç ekranı gerçek zamanlı olmak üzere web sitenizi her an mobil uygulama olarak kullanılmasını sağlayan oldukça işlevsel ve kullanışlı birçok özelliğe sahiptir.

Ayrıca piyasasında en uygun fiyatlı olan bir eklentidir. Ayrıca bu eklentinin Programlama dili, anlık özel görünümler oluşturan farklı sayıda temalar de Wapppress eklentisinde yer alan özelliklerdir.

Androapp

Gazete ve blog üzerine bir web isteniz varsa, Androapp eklentisi tam size göre bir tercih olacaktır. Temelinde haber akışınızı alabilen bu eklenti web sitenizi tam bir kullanıcı dostu mobil düzenine koyan bir eklentidir.

Bu eklenti web sitenizi mobil sürümü haline getirse de aynı zamanda bu eklentisi uygulamaları daha uygun hale getiren birtakım ek özelliklere sahiptir reklam desteği, itirazları zorlamak çevrimdışı içerikleri kaydetmeye saplayan resim ve temaları, oyunlar üzerinde yakınlaştırma kişiselleştirilebilir renkler gibi farklı özellikleri bulunmaktadır.

Ancak bu eklenti için bilmeniz gereken en önemli detay; İOS işletim sistemini desteklemesi için birden fazla referansı bulunsa da halen sadece beta sürümündedir.

Bu eklentiyi kullanmak istiyorsanız şu anda Android işletim sistemli mobil cihazlar için kullanmayı tercih edin.

AppPresser

Reactor olarak da isimlendirilen bu eklenti ise WordPress ile entegre olan bir mobil uygulama eklentisidir.

Web sitenizin en basit yoldan mobil uygulama olmasına imkân tanısa da aslında geliştiricilere için uygun bir eklenti değildir.

Geliştirici uygulamalar için tam kapsamlı bir özelleştirme gerektiren materyaller olması gerekmektedir.

Fakat bütçeyi de göz önünde bulundurursak ve tercih edeceğiniz eklentinin bütçenize hitap etmesini de istiyorsanız AppPresss eklentisi sizin için bir ideal bir seçenektir.

Çünkü bu eklenti tamamen ücretsizdir. Bu eklentinin özellikleri ise şunlardır; menü, ya da menüye giden sekme, Facebook’a giriş yapma imkânı ve diğer sosyal mecralarda paylaşımlar yapmanız için uzantılar, Google harita, gibi farklı özelliklere sahiptir.

WPtouchPro

Dünya çapında on binlerce web sitesini çalıştıran bu eklenti mobil web sitenizi geliştirmeye ve şekillendirmeye yardımcı olmaktadır.

Bu eklentiyi yükleyip, optimize ederseniz bir kullanıcınızı web sitenizi ne zaman kullanacağını anlayıp, onlar için otomatik bir optimize edilmiş mobil uygulama versiyonu gösterecektir.

Bu eklenti ile web sitenizi hem mobil uygulama hem de dizüstü ya da masaüstü ne duyarlı bir uygulama haline getirebileceksiniz.

Web sitenizi mobil uygulama haline getirdiğinde farklı görünümü seçeneği vermeniz için tema kitaplığı bulunan bu eklenti aynı zamanda 23 farklı dili desteklemektedir.

Bu sayede mobil web sitenizi farklı ülkelerden kullanıcılar kullanma fırsatı bulacaktır.

WordPress Eklentisi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

WordPress web siteniz için eklenti seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, eklentinin ücretsiz olup olmadığıdır.

Çünkü piyasada birden fazla ücretli ve ücretsiz eklenti bulunmaktadır. Öte yandan mutlaka WordPress tarafından incelenmiş ve kabul edilmiş eklentileri tercih edin.

Düzenli olarak güncellenebilir olması ve piyasasında popüler olmasına, destek geri bildirimleri iyi olan ve aynı zamanda yüklü başka bir eklenti ile çakışmayan bir eklenti olması, WordPress eklenti seçiminde dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alıyor.

SeoWps
Profesyonel Seo ve Wordpress Rehberi Seo, Wordpress ile ilgili ne arıyorsanız SEOWPS'de.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Google Analytics Nedir

Google Analytics Nedir Nasıl Kurulur? Google Analytics ücretsiz bir servistir. Google'nin bütün kullanıcılara sunduğu bu servis sayesinde web site ve blog sahipleri kendi sitelerinin performansını değerlendirebilir. Hiç para...

Forum Sitesi Nasıl Kurulur

Forum Sitesi Nasıl Kurulur Forum sitesi, bilgi alıp, paylaşmak amaçlı kurulan bir platformdur. Site yetkilileri harici insanların herhangi bir paylaşım yapılan konuyla ilgili tartışma ortamı...

Vps Nedir

Vps Nedir (Hosting Sunucu) Özet tanımlamasıyla kişisel sanal sunucu olan vps yüksek kalitesi ve performansı sayesinde dünya çapında en çok tercih edilen hosting sunucuları listesinde...

Wps

Wps Wifi Protected Setup Günümüzde interneti olmayan ev yok gibidir. Ayrıca internet kullanımının giderek yaygınlaşması gün geçtikçe internetin hayatımızda daha çok yer kaplamasına neden oluyor....