Ana Sayfa Blog Vps Nedir

Vps Nedir

Vps Nedir (Hosting Sunucu)

Özet tanımlamasıyla kişisel sanal sunucu olan vps yüksek kalitesi ve performansı sayesinde dünya çapında en çok tercih edilen hosting sunucuları listesinde yer alıyor. Pratik bir kullanıma sahip olan vps sunucu bu sayede kullanımında profesyonel destekler alınmasına gerek yoktur.

Geniş amaçlar doğrultusunda tercih edilen vsp hosting sunucular son ileri teknoloji olarak da isimlendirilen Cloud teknolojisinin parçalanması sonucunda bu profesyonel sunucular meydana geliyor.

Ayrıca kendi içeriğinde de ayrı hosting sunucular olan vps sunucuların aktif bir şekilde kullanılması açısından kullanıcıların gereksinim duyduğu yardımcı etkenler ise ram, disk ve işlemcidir.

Henüz yeni aktif olunan sunucular ise gerçek anlamda vps sunucular olmayıp vds sunuculardır

Vps Sunucu İle Vds Sunucu Arasındaki Temel Farklılıklar

Geçmiş yıllardan bu yana zihinlerde yer edinen vps sunucular ile vds sunucular birbirinden farklı olan hosting sunuculardır.

Vds hosting sunucular diğer sunuculardan farklı olarak tamamen dedicated sunucular tarzında işlev görüyor.

Bu hosting sunucularda kullanıcılara sunulan ram ve işlemci sistemleri sonuna dek aktif bir biçimde kullanılabiliyor.

Yeni nesil vps hosting sunucular üzerinden ise bireysel anlamda maksimum yükseklikteki müşteri tabanlı web sitelerde ve blog sitelerinde kolayca kullanılabilir.

Tüm bu avantajların dışında özellikle kurumsal anlamda ve belirli hizmet bedelleri doğrultusunda vps hosting sunucular kiralanabilir.

Bu sayede firmanızın en önemli dosya ve içeriklerini kiralamış olduğunuz vps hosting sunucular üzerinden kolayca yedekleyebilirsiniz.

Vps Sunucu Nereden Satın Alınabilir Veya Kiralanabilir?

Vps hosting sunucular profesyonel ve kaliteli yazılım firmalarından düşük ve ek ücretsiz fiyat tarifesinden doğrudan satın alınabilir veya belirli bir zaman dilimi doğrultusunda kiralanabilir.

Özellikle profesyonel vps sunucu satış firmalarından daha yüksek düzeyde ram ve cpu özelliğine sahip olan vps sunucular satın alınabilir.

Bu tarz firmalarda sunulan vps sunucular piyasada yer alan sıradan vps sunuculardan daha yüksek performansa ve teknolojiye sahiptir.

Bu sayede firmanızın önemli dosyalarını bu kaliteli firmalardan satın aldığınız vps sunucu hostinglerinde güvenle saklayabilirsiniz.

Vps hosting sunucular doğrudan kullanıcılara özel olarak hizmete sunulan bir tür bilgisayar görevi üstleniyor.

Bu sayede bu kaliteli sunucular üzerinden download ve upload gibi önemli işlemler kolayca gerçekleştirilebilir.

Bununla birlikte vps sunucular üzerinden radyo yayınları gerçekleştirilebilir ve oyun sunuculuğu gibi farklı aktiviteler yapılabilir.

Dolaysıyla vps sunucular pek çok sunuculardan farklı olarak daha geniş bir hizmet potansiyeline sahiptir.

Vps Sunucularda İşletim Sistemi Ve Kontrol Paneli

Vps sunucularda işletim sistemleri ve kontrol paneli birçok sunuculara oranla daha geniştir. Bununla birlikte bu eşsiz sunucularda işletim sistemleri ve kontrol panelleri daha pratik bir biçimde kontrol edilebilir.

Bu lider sunucular Windows vps ve Linux vps tarzından kolayca yapılandırılabilir. Kullanıcılar tercihleri doğrultusunda Linux Vps yapılandırmalarında php, Cpanel, Plesk ve Kloxo panel gibi pek çok farklı türden panelleri kullanabilir.

Windows Vps sunucularda ise Plesk panel kullanılabilir. Tüm bu özelliklerin haricinde uzak masaüstü sistem üzerinden kullanıcılar gerek konut ve gerekse de işyerinden Windows vps sunucuları bireysel işlemlerde de kolayca tercih edebilir.

Vps Nedir
Vps iCloude

Vps Sunucular Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vps hosting sunucular pek çok ülkelerde yoğun bir şekilde tercih edilen en iyi hosting sunuculardır.

Ancak bu profesyonel sunucular hakkında özellikle ülkemizdeki kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından yeteri düzeyde bilgiye sahip değildir.

Bireysel sanal sunucu anlamına gelen Vps hosting sunucular Linux tabanlı bir sunucunun parçalanması neticesinden birden fazla sunucuların meydana gelmesiyle birlikte elektrik tüketiminde, sahadan ve kurumum zahmetinden kurtulmanızı sağlayan en iyi sunucudur.

Bu gözde sanal sunucular doğrudan Linux işletim sistemi tarafından desteleniyor. Bu sayede hem daha pratik bir kullanıma sahiptir. Hem de kullanıcıların beklentilerine kusursuz bir şekilde hitap ediyor.

Sunucu Cpanel ve Plesk gibi en kaliteli kontrol panellerine sahip olduğundan bu sunucular üzerinden dilediğiniz kişisel veya firmanıza ait olan içeriklerinizi zahmetsiz bir şekilde yayınlayabilirsiniz.

Vps hosting sunucularda pek çok hosting sunuculardan farklı olarak paylaşımcı özelliğe sahip olan Ram ve işletim sistemi yer alıyor.

Bu sayede bu hostingler diğer hosting modellerine oranla daha düşük bir maliyet sunduğu gibi henüz yeni başlayan kullanıcılar açısından da son derece uygundur.

Vps hostingler aynı zamanda tüm PHP tabanlı uygulamaları da sorunsuz bir şekilde destekliyor.

Bu sayede kullanıcılar dilediği PHP tabanlı herhangi bir uygulamayı doğrudan Vps sunucular üzerinden aktif hale dönüştürebilir.

Vps Sunucuların Avantajları

Vps hosting sunucular kullanıcılara birçok yönden avantajlar sağlayan profesyonel sunuculardır.

Kullanıcılar tercihleri doğrultusunda bireysel sanal sunucularına geçmek istediğinde vps sunuculardan güvenle faydalanabiliyor.

Garanti kapsamında hizmetler sunan vps hosting sunucular daha düşük bir maliyete sahip olduğundan kullanıcıların yüksek harcamalar yapmasını önlüyor.

Vps sunucular diğer sunuculara oranla kullanımı çok daha kolaydır. Bu sayede kullanıcıların zaman bakımından da tasarruf yapmasını destekler.

Kullanıcılar gerek duymadığı özelliklere yüksek ödemeler yapmadan vps sunucusunu dilediği tarzda kolayca özelleştirebiliyor.

Kullanıcılar vps hosting sunucusu sayesinde gerek duyduğu en düşük kaynak üzerinden işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Diğer sunucularda kullanıcılar profesyonel destek alması söz konusu olabilir. Ancak vps sunucular kolay bir kullanıma sahip olduğundan genellikle kullanıcılar tüm işlemlerini tek başına gerçekleştirebiliyor.

Vps sunucular sayesinde kişisel ve kurumsal site ve tüm uygulamalar tek bir kontrol mekanizması üzerinden kolayca yönetilebilir.

Vps Sunucular Sayesinde Önemli Dosyalarınız Güvende

Vps hosting sunucuların sağladığı avantajlardan biri de kişisel ve firmanıza ait olan tüm önemli dosya ve uygulamalarınızı sorunsuz bir biçimde yedekleyebilmesidir.

Bu sayede dosya ve uygulamalarınızı kaybetmeniz durumunda vps hosting sunucusuna yedeklediğiniz dosya ve uygulamalarınıza kolayca erişebilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz.

Vps sunucular pek çok hosting sunucularından farklı olarak veri merkezine bağlı olarak görev üstleniyor.

Bu sayede internet bağlantınızın aktif olduğu süreçler boyunca vps hosting sunucunuza tüm ortamlarda hızlı ve sorunsuz bir şekilde erişebilirsiniz.

Milyonlarca kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapan vps sunucular özellikle internet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte daha yüksek oranda tercih edilmiştir.

Sanal bir uygulama olması sayesinde internet bağlantısı olduğu müddetçe sorunsuz bir şekilde aktif oluyor.

Vps sanal hosting sunucular sıradan hosting sunuculardan farklı olarak sade bir hizmet tabanına sahiptir.

Birçok sunucular karmaşık yapıda olmasına rağmen ve kullanıcılarda zihin karmaşıklığına neden olmasına rağmen vps sunucular son derece şeffaf bir hizmet kalitesi sunuyor.

Vps Sunucuların Özellikleri

Vps sunucularda profesyonel kullanıcılar herhangi bir destek alması söz konusu değildir. Ancak yeni kullanıcılar hostingin kurulumu ve kullanımı konusunda profesyonel vps hosting sitesinden ücretsiz olarak teknik destekler almasında fayda bulunuyor.

Centos ve Php desteğine sahip olan vps hosting sunucularda ilgili firmanızdan ücretsiz yedekleme hizmeti de talep edebilirsiniz.

Ya da ileri düzeyde bir kullanıcı olmanız durumunda bu işlemi kendiniz de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Vps sunucu üzerinden kontrol paneli tercihinde zorluk çekmeniz durumunda firmanızdan bu konuda teknik destekler alabilirsiniz.

Eski Cpanel, Plesk hosting sunucu hizmetleriniz, FTP veri tabanlarınızı ve tüm e-postalarınızı profesyonel vps sunucu firmanız üzerinden ücretsiz bir şekilde vps hosting sunucunuza aktarabilirsiniz.

Firmamız üzerinden vps sunucularda otomatik kurulum uygulamaları hizmeti alabilirsiniz. Bununla birlikte tercihiniz doğrultusunda yeni nesil vps hosting sunucunuzda kapasiteyi yükseltebilirsiniz.

Firmanızdan satın aldığınız vps sunucunuzu tercihiniz doğrultusunda yeni nesil vps sunucuyla değiştirebilirsiniz.

Projelerinizin vps hosting sunucular üzerinden gelişmesi ve bu duruma bağlı olarak vps hosting sunucular tarafından sunulan hizmetlerin yetersiz kalması durumunda içeriklerinize zarar verilmeden ücretsiz bir şekilde tercih ettiğiniz hosting sunuculara ya da vds sunuculara vps sunucunuz pratik bir şekilde aktarılabilir.

Kullanıcılara maksimum düzeyde konfor sunan vps sunucular sayesinde projelerinizi hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Önceki içerikWps
Sonraki içerikForum Sitesi Nasıl Kurulur
SeoWps
Profesyonel Seo ve Wordpress Rehberi Seo, Wordpress ile ilgili ne arıyorsanız SEOWPS'de.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Google Analytics Nedir

Google Analytics Nedir Nasıl Kurulur? Google Analytics ücretsiz bir servistir. Google'nin bütün kullanıcılara sunduğu bu servis sayesinde web site ve blog sahipleri kendi sitelerinin performansını değerlendirebilir. Hiç para...

Forum Sitesi Nasıl Kurulur

Forum Sitesi Nasıl Kurulur Forum sitesi, bilgi alıp, paylaşmak amaçlı kurulan bir platformdur. Site yetkilileri harici insanların herhangi bir paylaşım yapılan konuyla ilgili tartışma ortamı...

Vps Nedir

Vps Nedir (Hosting Sunucu) Özet tanımlamasıyla kişisel sanal sunucu olan vps yüksek kalitesi ve performansı sayesinde dünya çapında en çok tercih edilen hosting sunucuları listesinde...

Wps

Wps Wifi Protected Setup Günümüzde interneti olmayan ev yok gibidir. Ayrıca internet kullanımının giderek yaygınlaşması gün geçtikçe internetin hayatımızda daha çok yer kaplamasına neden oluyor....