Ana Sayfa Wordpress Wordpress Hızlandırma

WordPress Hızlandırma

Wordpress Hızlandırma, Wordpress Hızlandırma Yöntemleri, Google Page Speed, Gtmetrix hepsi yazımızda.

WordPress Hızlandırma

Pek çok web sitesi sahipleri tarafından merak edilen wordpress site hızlandırma işlemi etkili yöntemler üzerinden web sitesinin hızlanmasını sağlayan bir uygulamadır. Yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda 2000 yılından 2016 yılına kadarki zaman aralığında bir internet kullanıcısında dikkat süresi 12 saniyeden 7 saniyeye indiği gözlemlenmiştir.

Bu durum web sitesi sahipleri açısında önem arz ediyor. Bu durumda internet kullanıcısının web sitenize sadece 7 saniyelik bir sürede dikkat kesilebildiği anlamına geliyor. Dolayısıyla sitenizden içeriklerinizi kullanıcılarınız ile buluşturmanız ve kullanıcılarınızı ikna edebilmeniz için çok düşük bir vakit aralığına sahip oluyorsunuz.

Bu durumda wordpress site hızlandırma uygulamasından faydalanmanız kaçınılmazdır. Bu sebeple bu etkili uygulama 2016 yılından sonrasında daha da önem kazandı.

WordPress Hızlandırma Nedir?

Yavaş bir şekilde işlev sunan web sitenizin yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahip olması oldukça güçtür. Dolaysıyla sitenizi hızlandırmanız açısından kolay bir uygulanışa sahip olan wordpress hızlandırma mobil hızlandırma ve masaüstü hızlandırma uygulamasını güvenle tercih edebilirsiniz.

Web sitenizin yavaş bir şekilde açılması ziyaretçilerinizin henüz sitenize giriş sağlamadan saniyeler içerisinde sıkılıp sitenizden ayrılması anlamına geliyor.

Amazon, Google gibi dev firmaların yer aldığı bir araştırma sonucunda yalnızca 1 saniyelik site gecikmesinde dönüşümlerde %7 ve sayfa yüklenmesinde ise %11 oranında düşüş meydana geldiği gözlemlenmiştir.

Tüm bunların haricinde Google ve diğer kaliteli arama motorları tarafından da yavaş bir şekilde açılan web sitelerine cezai uygulamalar sunulmaya başlandı.

Dolaysıyla web sitenizin yavaş olması gerek sitenizin daha düşük düzeyde ziyaret edilmesine ve gerekse de Google firması tarafından da ceza almanıza neden olabiliyor.

İdeal Sayfa Yüklenme Süresi Nedir?

İdeal sayfa yüklenme süresi Google arama motoru tarafından belirtildiği üzere 0 ila 4 saniye aralığında olmalıdır. Dolayısıyla hızlı wordpress uygulaması sayesinde sizler der web sitenizi bu süre aralığında hızlandırabilirsiniz.

Bu konuda ayrıca Google firması tarafından sunulan pek çok örnekler de mevcuttur. Örneğin dünya devlerinden Amazon sitesi her 100 milisaniye içerisinde bir iyileştirme açısından gelirini %1 oranında yükseltiyor.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan Mozilla arama motoru ise açılış sayfalarını 2.2 saniyeye kadar hızlandırdı ve indirilme oranlarını ise %15.4 oranında yükseltti.

2016 yılında dünya devlerinden biri olan Aliexpress firması tarafından sunulan bir duyuruda ise sayfa yüklenmelerinin sürelerini %36 oranında yükselttiğini ve bu sayede müşteri potansiyelinde %27 oranında yükselme kaydettiğini belirtmiştir.

Dolaysıyla ister alışveriş sitesi açın veya ister blog tarzı bir site kurun sitenizin gün boyu yoğun bir şekilde ziyaret edilmesi, içeriklerinizin okunması açısından mutlaka wordpress hızlandırma uygulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Dünya devleri firmalar tarafından bu etkili yöntem tercih edilmesi ile birlikte ürün satışlarında ciddi anlamda yükselme meydana geldiği belirtilmiştir. Ayrıca wordpress hızlandırma dev e-ticaret siteleri tarafından bir sır olarak gizli tutulabiliyor.

Firmalar bu etkili yöntem sayesinde müşteri yelpazesini arttırarak ürün satış oranlarını yükseltiyor.

WordPress Site Hızlandırma Neden Önemlidir?

Profesyonel wordpress site hızlandırma önemi oldukça büyüktür. Aberdeen Group firması tarafından wordpress site hızlandırma uygulamasına yönelik bir çalışma gerçekleştirildi.

Yapılan araştırma sonucunda herhangi bir web sitesini ziyaret eden kullanıcıların ortalama olarak %57’lik oranı 3 saniye içerisinde siteyi bekliyor ve bu zaman dilimi aralığında site açılmadığında siteye girmekten vazgeçiyor.

Web sitesini ziyaret eden kullanıcıların %37’lik oranı ise ortalama olarak 4 ila 5 saniyelik zaman dilimi aralığında web sitesini terk ediyor.

3 saniye içerisinde yüklenen herhangi bir web sitesi, 1 saniyede yüklenen herhangi bir web sitesine oranla %22 oranında daha düşük oranda sayfa görüntülenme ve %50 oranında ise daha yüksek oranda web sitesinden hemen ayrılma durumu gözlemleniyor.

Ortalama olarak 5 saniye içerisinde yüklenen herhangi bir web sitesinde ise ortalama olarak %35 oranında daha düşük düzeyde sayfa görüntülenme ve %105 oranında ise daha fazla düzeyde siteden hemen ayrılma oranı gözlemleniyor.

10 saniyelik bir zaman diliminde yüklenen herhangi bir web sitesinde %46 oranında daha düşük düzeyde sayfa görüntülenmesi ve %135 oranında ise daha erken sürede web sitesinden ayrılma oranı meydana geldiği gözlemlenmiştir.

WordPress Web Sitesi Hızınızı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Pek çok web sitesi sahipleri web sitelerinin normal bir hıza sahip olduğu düşüncesine sahiptirler. Ancak yukarıdaki örneklemelere bakıldığında bu düşünce biçiminin hatalı olduğu görülebiliyor.

Web sitenizi gün içerisinde sıklıkla ziyaret ettiğinizde Google Chrome tarafından web sitenizi ön bellek alanında gizler ve web siteniz üzerinden herhangi bir internet adresi oluşturmaya başladığınızda ise sistem tarafından otomatik bir biçimde ön yükleme eylemi gerçekleştirilir.

Ancak web sitenizi henüz ilk defa ziyaret eden bir ziyaretçi tarafından sitenizin aynı hız oranı üzerinden açılması söz konusu olmaz. Gerçek anlamda ise değişik coğrafi konumlarda yer alan internet ziyaretçileri bu nedenle web sitelerini de değişik hız düzeyleri ile açarlar.

Bu nedenle web sitenizin hız düzeyini Pingdom, Google Page Speed gibi uygulamalar üzerinden test etmeniz tavsiye olunur.

Rank Math, Yoast Seo, Google Analytics gibi etkili Seo uygulamaları sayesinde web sitenizi etkili bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

WordPress Hızlandırma Yöntemleri

Etkili wordpress hızlandırma uygulamaları sayesinde sitenizi kısa sürede hızlandırabilirsiniz. Bu sayede web sayfanızın yüksek ziyaretçi kotasına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Google Speed

WordPress Web sitesi hızlandırmada en çok tercih edilen hızlandırma araçlarından biri de Google Page Speed aracıdır.

Kolay kullanımlı ve sade tasarımlı olan wordpress google speed hızlandırma uygulamasını bu sayede kolayca kullanabilirsiniz.

Bu etkili uygulama web sitenizin hızını ölçerek mobil cihaz ve masaüstü bilgisayarınızdan sitenizin ne kadar hızlı bir şekilde açıldığına dair puanlama yapıyor.

Bunun haricinde web sitenizin hızlandırılmasına yönelik sizlere ek bilgiler de aktarıyor. Sistem tarafından en sık görülen yavaşlama sorunlarının başında web sitenizde resimlerinizi optimize yapın ve kalitesiz sunucular sebebiyle meydana gelen sunucu yanıt süresini kısaltın uyarısı sunulmasıdır.

Bu sayede sitenizden resimlerinizi pratik bir şekilde optimize yaparak yeniden bilgisayarınızdan yükleyebilirsiniz.

Ancak sunucu yanıt sisteminde meydana gelen sorunları tek başınıza çözmeniz oldukça zordur. Bu sorun için sunucu yöneticisi tarafından bazı çözümler sunulmalıdır.

Bu çözümlerin yetersiz olması durumunda ise yeni bir sunucu uygulamasına geçmeniz gerekiyor.

Gtmetrix

Bu etkili uygulama ise web sitenizi etkin bir şekilde analiz etmenizi ve sitenizde meydana gelen sorunları ortadan kaldırmanızı destekleyen kaliteli bir webmaster aracıdır.

Bu kaliteli sistem sayesinde web sitenizin yavaşlamasına yol açan etkenleri kolayca tespit edebilir ve uygun çözüm yollarına başvurabilirsiniz.

Web sitenizi GTMETRIX sistemi üzerinden zorluk çekmeden analiz edebilir ve sistem tarafından A’dan Z’ye kadar başarı puanı sunulur. Sistem tarafından sunulan YSlow Score wordpress mobil uygulama için almış olduğunuz puandır.

Bu profesyonel wordpress site hızlandırma uygulaması 7 farklı bölge üzerinden web sitenizin hızını test etmenizi sağlar. Uygulama üzerinden seçmiş olduğunuz fiziksel konum doğrudan web sitenizin hangi bölgede yer aldığını gösterir.

Uygulamaya tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Bu aşamadan sonrasında uygulama üzerinden 7 farklı lokasyona ulaşabilirsiniz. Geçmiş tarama neticelerinde karşılaştırmalar kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın bağlantı hızlarını örneğin sistem üzerinden LTE sekmesinden testler yapabilirsiniz. Uygulama sayesinde ayrıca farklı web siteleri ile kendi siteniz arasında da hız konusunda karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

PINGDOM

Bu kaliteli uygulama web siteniz için uptime izleme ve sitenizin performansına yönelik genel bilgiler aktarır. Bu etkili site hız tarama uygulaması sayesinde 5 farklı bölge üzerinden web sitenizin hız durumunun ne düzeyde olduğunu pratik bir şekilde taratabilirsiniz.

Uygulama üzerinden web site hızınızın diğer web site hızlarına oranla ne konumda yer aldığını gözlemleyebilirsiniz.

WordPress uygulaması öncesinde web sitenizin hızlanmasını engelleyen durumları önceden gözlemleyebilirsiniz.

WordPress Hızlandırma Faydaları Nelerdir?

WordPress hızlandırma web siteniz açısından birçok yönden faydalar sağlar. Sitenize gelen ziyaretçilerin web sitenize saniyeler içerisinde giriş sağlamasını sağlar. Bu etkili uygulama web sitenizin kısa sürede yüksek ziyaretçi potansiyeline sahip olmasını sağlar.

Yukarıdaki etkili wordpress hızlandırma faydaları sayesinde web sitenizi etkin bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Sitenizin yavaşlamasına neden olan etkenleri kolayca tespit edebilirsiniz.

SeoWps
Profesyonel Seo ve Wordpress Rehberi Seo, Wordpress ile ilgili ne arıyorsanız SEOWPS'de.

2 YORUMLAR

  1. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog posts.
    After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you
    write again soon!

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Google Analytics Nedir

Google Analytics Nedir Nasıl Kurulur? Google Analytics ücretsiz bir servistir. Google'nin bütün kullanıcılara sunduğu bu servis sayesinde web site ve blog sahipleri kendi sitelerinin performansını değerlendirebilir. Hiç para...

Forum Sitesi Nasıl Kurulur

Forum Sitesi Nasıl Kurulur Forum sitesi, bilgi alıp, paylaşmak amaçlı kurulan bir platformdur. Site yetkilileri harici insanların herhangi bir paylaşım yapılan konuyla ilgili tartışma ortamı...

Vps Nedir

Vps Nedir (Hosting Sunucu) Özet tanımlamasıyla kişisel sanal sunucu olan vps yüksek kalitesi ve performansı sayesinde dünya çapında en çok tercih edilen hosting sunucuları listesinde...

Wps

Wps Wifi Protected Setup Günümüzde interneti olmayan ev yok gibidir. Ayrıca internet kullanımının giderek yaygınlaşması gün geçtikçe internetin hayatımızda daha çok yer kaplamasına neden oluyor....