Ana Sayfa Wordpress Yoast Kurulumu Kullanımı

Yoast Kurulumu Kullanımı

Yoast Kurulumu Kullanımı, Gelişmiş Yoast Seo Ayarları, Search Appearance İçerik Türleri yazımızda.

Yoast Kurulumu Kullanımı

WordPress uygulaması üzerinden hizmete sunulan web siteler için özel olarak geliştirilen yoast seo sistemi bu sayede özellikle son dönemlerde birçok web siteleri tarafından tercih ediliyor.

Kolay ve oldukça pratik bir kullanıma sahip olan yoast seo uygulaması kusursuz bir seo hizmetidir.

Pek çok özelliklere de sahip olan bu kaliteli seo uygulaması bu sayede web siteler tarafından beğeni kazanıyor.

Deneyimli seo hizmetleri firması sayesinde yoast seo hizmetini web siteniz için kolayca talep edebilirsiniz.

Profesyonel seo ayarları olarak da tanımlanan yoast seo kurulumu sayesinde web siteler daha kaliteli bir işleyişe sahip oluyor.

Yoast Seo Uygulamasında Yer Alan Özellikler

Farklı firmalar üzerinden farklı fiyat tarifesinden uygulanan yoast seo özellikleri oldukça geniştir.

Bu kaliteli seo ayarı klasik seo hizmetlerine oranla daha geniş bir işleyişe sahiptir. WordPress için geliştirilmiş bir seo eklentisi olan bu profesyonel seo ayarı içeriklerin SEO anlamında değiştirilmesini sağlar.

Bu kaliteli seo hizmeti sayesinde google arama motoru neticesinde snippet önizleme yapılabilir.

Odak anahtar sözcükler belirlenebilmekle birlikte canlı bir biçimde test edilmesini sağlar. Bu kaliteli seo türü sayesinde içerikler, arşivler ve benzeri türden dosyalar basit bir biçimde noindexx ve nofollow konumuna dönüştürülmesini sağlar.

Yoast seo ayarları sayesinde web sitenin ana temasına aynı zamanda Schema.org uyumlu olan breadcrumb özelliği ilave edilmesini sağlar.

İçeriğe aynı zamanda breadcrumb özelliğine uygun bir şekilde başlık atılmasını sağlar. Yoast seo aynı zamanda XML sitematik niteliğine de sahiptir.

Bununla birlikte XML sitematiklerin basit bir biçimde yönetilmesini sağlar.

Yoast Seo Uygulamasında Bulunan Diğer Özellikler

Dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanılan yoast seo avantajları sayesinde web sitenizi pratik bir şekilde dizayn edebilirsiniz.

Bu kaliteli seo hizmeti sayesinde web siteler. htaccess ve robots.txt dosyalarını doğrudan pratik bir şekilde görüntüleyebilir.

Yoast seo hizmeti sayesinde Google Web Yöneticisi Araçları, Yahoo Site Araçları, Bing Web Yöneticisi Araçları’nın kolay bir şekilde doğrulanabilmesini sağlar.

Profesyonel seo ayarı üzerinden kolay içe aktarma ile All in One Seo gibi değişik türdeki araçlar üzerinden ayarların otomatik bir biçimde aktarılabilir.

Yoast Seo Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Ayrıntılar

Yoast seo uygulaması kurulduğu günden bu yana 90 milyon üzerinde yüklemeye sahip olmuş olup 5 milyonun üzerinde aktif kullanıcı kitlesine sahip olmuştur.

Bu sayede yüksek beğeni elde eden Yoast en çok tercih edilen yoast seo ayarları arasında yer alıyor.

Daha çok WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilen ve tamamen ücretsiz olarak hizmete sunulan Yoast ayrıca ücretli olarak da satışa sunuluyor.

Bu versiyon üzerinden ayrıca pek çok kolaylıklar da söz konusudur. Bu sayede link yönlendirmelerin basit bir biçimde ayarlanmasını sağlayan bir yönlendirme sağlayıcısına sahiptir.

Eklentinin tüm niteliklerinin kolayca anlaşılması açısından video eğitim programlarına sahiptir. Yoast personeli tarafından uygulama hakkında profesyonel olunması açısından ayrıca kesintisiz bir şekilde teknik desteklerin sunulmasını kapsıyor.

Yoast Seo Kurulumu Kullanımı Aşamaları

Yoast seo uygulamasının kurulum aşamaları ise oldukça basittir. Ancak uygulamanın bilgisayar üzerinden kurulumunda güçlük çekilmesi durumunda Yoast ekibinden de kesintisiz bir şekilde destek alınabilir.

Uygulamanın bilgisayarda kurulum aşamasına geçilmeden önce tercihe göre ücretsiz veya ücretli olarak Yoast Seo eklentisi bilgisayara eklenmeli ve uygulamanın aktif edilmesi gerekiyor.

Bu aşamadan sonrasında eklentinin kurulum işlemi birkaç basit adım üzerinden pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir.

İlk olarak Yönetici Panel kısmına giriş sağlanır ve bu kısımda yer alan Eklentiler bölümüne tıklanarak Yeni Ekle sekmesine tıklanır.

Ekranda beliren eklenti ekle sayfasından sağ üst kısım üzerinden arama kutusundan Yoast SEO yazılır.

Bu işlemden hemen sonrasında ekranda beliren ilk netice bilgisayar kullanıcısının aradığı eklentidir.

1+milyon etkin kurulum özelliği yazısı yer aldığı Yoast Seo yazısının hemen sağ yönünde yer alan Hemen Yükle kısmına tıklanır.

Bu işlemden sonra birkaç dakika kadar beklenir. Eklenti sisteme yüklendikten sonra etkinleştir butonuna tıklanır.

Bu son işlem sonrasında Yoast Seo eklentisi sorunsuz bir şekilde bilgisayara yüklenmiş olur.

Gelişmiş Yoast SEO Ayarları

Yoast  Seo ayarları geniş bir ölçeğe sahiptir. Bu sebeple uygulama kendi içeriğinde pek çok farklı türden ayarlar barındırıyor.

Ancak seo uzmanları tarafından da tavsiye edilen Yoast Seo ayarları güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Genel Yoast Seo ayarları listesinin ilk sırasında Dashboard ayarı yer alıyor.

Eklentiler kurulduktan hemen sonrasında atılması gereken ilk adım ana sayfa kısmından sol kısımda beliren Yoast Seo kısmına tıklanmasıdır.

Bu kısma tıklandıktan hemen sonrasında ekranda ilk olarak Genel sekmesi beliriyor. Bu kısımdan Yoast uygulaması tarafından sunulan bildirimler, uyarılar ve benzeri türden içeriklere ulaşılabilir.

Gelişmiş Yoast Seo ayarları listesinin ikinci sırasında ise Features ayarları yer alıyor. Bu genel ayarlar sayesinde Yoast Seo uygulamasında gelişmiş ayarla seçenekleri aktif veya pasif duruma dönüştürebilir.

Yoast Seo 7.0 uygulamasından sonrasında bu kısımda yer alan ayarların tümü otomatik bir duruma dönüştürüldü. Uygulamanın önceki versiyonunda bu ayarlarda farklı ve manuel anlamda işleyen sekmeler yer alıyordu.

Uygulamada Yer Alan Diğer Gelişmiş SEO Ayarları

Bir bütün halinde işleyişe sahip olan yoast seo genel ayarları bu sayede kullanıcıların beklentilerine kusursuz bir şekilde hitap ediyor.

Uygulamada yer alan genel ayarlardan biri de Webmaster Tools genel ayarlarıdır. Seo uygulamaları konusunda detaylı bilgilere sahip olunduğunda özellikle de gözde web siteleri, arama motorları ve web site sahipleri tarafından araçları alanını kullanarak sitelerini eklemelerine onay sunduğu biliniyor.

Yoast Seo uygulaması tarafından da bu eylemin daha pratik ve daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından Webmaster Tools uygulaması üzerinden arama motorlarından alınan doğrulama kodlarını girerek web sitelerinin doğrulanmasını sağlıyor.

Arama motorlarının uygulama ayarlarına ilave edildikten sonrasında site yöneticilerine aktarılan kodların bu alanda yer alan gerekli kısımlara yazılarak kaydet butonuna tıklanmalıdır.

Uygulamada yer alan gelişmiş genel ayarlardan biri de Search Appearance genel ayarlamadır.

Aynı zamanda Arama Görünümü olarak da tanımlanan bu kısımda birden çok sekme yer alıyor.

Söz konusu sekmelerin her biri ise kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu kısımda yer alan her bir sekmenin çok iyi düzeyde incelenmesi gerekiyor. Aksi durumda web siteden beklenilen yüksek verimin elde edilmesi oldukça güç olabiliyor.

Search Appearance-İçerik Türleri

Bu kısımda yer alan ayarlar 7.0 sürümünden önceki Başlıklar ve Metalar kısmında yer alan Yazı tipleri bölümündeki ayarları ve henüz yeni ilave edilen bazı nitelikleri içeriyor.

Yoast Seo uygulamasında yer alan genel ayar bölümlerinden biri de Search Apparace-Media Ortam kısmıdır.

Uygulamanın 7.0 sürümünden öncesinde bu genel ayarların bir bölümü Başlıklar-Metalar-Yazı Tipleri bölümünde yer alırken bir kısmı ise Gelişmiş-Kalıcı Bağlantılar kısmında yer alıyordu.

Geliştirilen yeni sürümle birlikte söz konusu ayarların tüm bu genel ayar bölümünde yer aldı.

Uygulama içeriğinde geniş bir alana sahip olan Search Apperance genel ayarları bu sayede pek çok işleve sahiptir.

Search Appearance Kategoriler kısmı bu bölümlerden sadece biridir. Bu bölüme giriş sağlandığında sekmeler, kategoriler, biçim ve etiketler gibi birçok farklı sekmelere erişim sağlanabilir.

Ayrıca biçim sekmesi tema desteklenmesi durumunda görünür duruma dönüşebilir. Bununla birlikte kullanıcı temasında özel taksonomiler de yer alması durumunda bu özellikler de görünebilir.

Arama Konsolu

Bu bölümünden Google Webmaster konsolu üzerinden kurulan iletişim neticesinde meydana gelen URL problemi doğrudan pratik bir şekilde kontrol edilebilir.

Bu sayede webmasters konsoluna erişim sağlanmasına gerek duyulmadan web sitede meydana gelebilen link sorunları daha kısa sürede tespit edilebilir.

Sosyal

Uygulamada yer alan Başlıklar ve Metalar kısmında yer alan tüm ayarlamalar gerçekleştirildikten sonra, Sosyal bölümünden de ayarlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Uygulamada yer alan bu bölümden facebook, twitter, linkedin gibi en gözde sosyal paylaşım bölümü kolayca oluşturulabilir.

Yoast Seo uygulaması geniş bir hizmet alanına sahiptir. Bu sayede dünya genelinde milyonlarca web site yöneticileri tarafından tercih ediliyor.

Web siteniz için profesyonel anlamda bir seo uygulaması almak istediğinizde Yoast seo faydaları uygulamasını güvenle tercih edebilirsiniz.

SeoWps
Profesyonel Seo ve Wordpress Rehberi Seo, Wordpress ile ilgili ne arıyorsanız SEOWPS'de.

7 YORUMLAR

 1. I’ve been surfing online greater than three hours today,
  yet I by no means found any fascinating article like yours.
  It is beautiful price sufficient for me. Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did,
  the internet might be a lot more useful than ever before. I’ve been browsing on-line more than three hours these days, yet I by
  no means discovered any interesting article like yours.
  It is lovely value enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good
  content material as you probably did, the net can be much more useful than ever before.
  I will immediately grasp your rss feed as I can’t in finding your e-mail subscription link
  or newsletter service. Do you have any? Please
  let me understand in order that I may subscribe.
  Thanks.

  • Your comments increase our faith, thank you very much. Sorry, we do not prefer newsletter subscription. However, you can also write in the communication section.

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Konular

Google Analytics Nedir

Google Analytics Nedir Nasıl Kurulur? Google Analytics ücretsiz bir servistir. Google'nin bütün kullanıcılara sunduğu bu servis sayesinde web site ve blog sahipleri kendi sitelerinin performansını değerlendirebilir. Hiç para...

Forum Sitesi Nasıl Kurulur

Forum Sitesi Nasıl Kurulur Forum sitesi, bilgi alıp, paylaşmak amaçlı kurulan bir platformdur. Site yetkilileri harici insanların herhangi bir paylaşım yapılan konuyla ilgili tartışma ortamı...

Vps Nedir

Vps Nedir (Hosting Sunucu) Özet tanımlamasıyla kişisel sanal sunucu olan vps yüksek kalitesi ve performansı sayesinde dünya çapında en çok tercih edilen hosting sunucuları listesinde...

Wps

Wps Wifi Protected Setup Günümüzde interneti olmayan ev yok gibidir. Ayrıca internet kullanımının giderek yaygınlaşması gün geçtikçe internetin hayatımızda daha çok yer kaplamasına neden oluyor....